Stolárstvo: drevené schody eurookná kuchynské linky vstavané skrine dvere zárubne nábytok

 Vstavané skrine a šatníky na mieru.

 • Výroba, predaj, montáž.
 • Záručný a pozáručný servis.
 • Zameranie a cenová ponuka zdarma.
 • Rýchla výroba a montáž samozrejmosťou.
 • Cena už od 260 € za bežný meter ! 

Materiály:

 • Používame kvalitné hliníkové profily - dlhá životnosť !
  ( nepoužívame plechové profily )
 • Používame kvalitné ABS hrany
  ( nepoužívame obyčajnú laminátovú hranovaciu pásku )
 • Veľký farebný výber použitých LDTD dosiek.Laminované drevotrieskové dosky sú plošne lisované dosky, povrchovo upravené impregnovanou melamínovou fóliou.
 • Možnosť kombinácie sklo-zrkadlo-drevo.
 • Dyhovaná DTD.
  Prakticky je vidiet len pravé drevo.
  Na použitej DTD je nalisovaná drevená dyha.
  Dyha je výnimočný produkt, ktorý má prírodné vlastnosti a originálne drevné štruktúry. Predstavuje najčistejší drevný produkt. Experti ju vyrábajú len z najkvalitnejších a najhodnotnejších drevín. Dyha sa vyrába procesom rezania drevín na veľmi tenké vrstvy, tvz. listy. Dyhové dosky svoje uplatnenie nachádzajú pri výrobe nábytku.

Hliníkové systémy pre posuvné šatníkové dvere.


vstavaná skriňa
     champagne svetlý
     nikel matný - biela káva

     striebro lesklé
     striebro matné

vstavana skrina

vstavana skrina 

drevené euro okná-vstavané skrine-schody-kuchyne-trnava
Veľký farebný výber použitých LDTD dosiek.

ABS hrana vs. laminátová hranovacia páska.

Nábytok vyrábaný z laminátových drevotrieskových dosiek LDTD býva na hranách jednotlivých konštrukčných dielcov najčastejšie upravovaný laminátovou hranovacou páskou alebo ABS hranou. Odlišujú sa kvalitou a cenou, rovnaké sú vo vizuálnej kvalite, stále viac sa približujú originálnym prírodným materiálom (napr. pri drevodekoroch). Kedy je na nábytku vhodná ABS hrana a kedy laminátová hranovacia páska?

ABS hrana:

ABS hrany sú z hľadiska výrobnej ceny a mierne náročnejšej aplikovateľnosti na hrany nábytkových dielcov asi o 100% drahšie, ako laminátové hranovacie pásky. Je to však jediná, mne známa nevýhoda tohoto moderného materiálu používaného na výrobu nábytku.

ABS hrana je de facto termoplast vyrábaný v rôznych dekoroch, šírkach a hrúbkach. Najtenšie okolo 0.5 milimetra stále častejšie nahrádzajú lacné laminátové hranovacie pásky, alternatívou sú 1, 2, 3 milimetrové hrúbky. Štandardné šírky ABS hrán sú rovnako ako pri hranovacích páskach okolo 20 a 40 milimetrov.

ABS hrany odporúčam použiť v prípade viac namáhaného, požívaného nábytku (napríklad kancelársky nábytok s ABS hranami je podľa môjho názoru absolútna nutnosť) a všade tam, kde sa očakáva nie len jeho funkčnosť ale aj modernejší dizajn.

Laminátová hranovacia páska:

Laminátová hranovacia páska je vlastne iba papier potlačený dekorom (drevodekor, UNI farba...) a impregnovaný špeciálnymi živicami. Z tejto výrobnej technológie vychádzajú všetky jej dobré ale aj zlé vlastnosti.

Tým, že podklad tvorí papier, kvalitnou tlačou sa zabezpečí maximálna vernosť napodobenia prírodných drevodekorov. A keďže papier patrí medzi lacné materiály, výrobná cena laminátovej hranovacej pásky patrí naozaj medzi najlacnejšie.

Hlavnou nevýhodou laminátovej hranovacej pásky je jej krehkosť, s čím priamo súvisia jej horšie mechanické vlastnosti (pevnosť, odolnosť, životnosť, opracovateľnosť...), prejavujúce sa nie len pri výrobe nábytku ale aj pri jeho užívaní. A výsledok, ako to môže dopadnúť, si môžete pozrieť na ilustračnej fotografii :)

hranovaciapaska
Fotografia ilustruje, ako to môže dopadnúť, ak je nábytok ohranovaný laminátovou hranovacou páskou.

V dnešnej dobe odporúčam používať laminátovú hranovaciu pásku iba na najlacnejší nábytok. Vždy, keď sa nájde aspoň pár korún navyše, odporúčam radšej priplatiť a kúpiť (dať si vyrobiť) nábytok s ABS hranami. Kompromisom môže byť kombinácia týchto dvoch materiálov, kedy sa ABS hrana použije na viditeľných a najviac namáhaných nábytkových dielcoch (dvierka, stolové dosky...) a laminátová hranovacia páska sa použije napríklad na vnútorné vybaveni nábytku (vnútorné poličky a priečky...).

vstavaná skrina
vstavané skrine
vstavané skrine
vstavané skrine
vstavané skrine
vstavané skrine
vstavané skrine
vstavaná skrina
vstavaná skrina
vstavaná skrina
vstavané skrine
vstavaná skrina
vstavané skrine
vstavaná skrina
vstavaná skrina
vstavané skrine
vstavané skrine
vstavaná skrina
©2024 Zákaz kopírovania.

umely vianocny stromcek predaj obchod eshop, vstup do internetoveho obchodu vianocnych stromcekov